Отиди на
Форум "Наука"

Египетската книга на мъртвите


Recommended Posts

  • 3 месеца по късно...
  • 1 year later...
  • Потребител

Аз я имам, ето ти линк:

http://www.taiji-bg.com/articles/mixed/m14.htm

Аз съм луда по Древен Египет :whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Аз я имам, ето ти линк:

http://www.taiji-bg.com/articles/mixed/m14.htm

Аз съм луда по Древен Египет :whistling:

Това е прекрасно, но ако нямаш добър учител, който да те въведе в ЗНАНИЕТО, нищо няма да разбереш.

Езотеричният прочит на книгата е само, и единствен, който води до познание.

Нали си спомняш? Езотериците виждат нещата такива, каквито са, а екзотериците, такива, каквито им ги отразят хилядите огледала, изживяващи се като учители. В българия почти няма добри учители, които да ти дадат правилна насока, как да четеш и разбираш древно-египетските текстове и символи. Не забравяй това!

Хорос!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Това е прекрасно, но ако нямаш добър учител, който да те въведе в ЗНАНИЕТО, нищо няма да разбереш.

Езотеричният прочит на книгата е само, и единствен, който води до познание.

Нали си спомняш? Езотериците виждат нещата такива, каквито са, а екзотериците, такива, каквито им ги отразят хилядите огледала, изживяващи се като учители. В българия почти няма добри учители, които да ти дадат правилна насока, как да четеш и разбираш древно-египетските текстове и символи. Не забравяй това!

деденце, отново ще ти препоръчам да си пиеш лекарствата редовно. :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Това е прекрасно, но ако нямаш добър учител, който да те въведе в ЗНАНИЕТО, нищо няма да разбереш.

Езотеричният прочит на книгата е само, и единствен, който води до познание.

Нали си спомняш? Езотериците виждат нещата такива, каквито са, а екзотериците, такива, каквито им ги отразят хилядите огледала, изживяващи се като учители. В българия почти няма добри учители, които да ти дадат правилна насока, как да четеш и разбираш древно-египетските текстове и символи. Не забравяй това!

Хорос!

Интересно ми де е тоя учител, който има знание от Древен Египет и откъде го е докопал :crazy_pilot::head_hurts_kr::smokeing: Да няма връзка с Гоа'улдите? Или е с Джафа!!! Аууууу!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

хора недейте тъй, познавам човека, не е мръднал.

не го закачайте има и други които искат да го четат това

се го режете, изобщо не сте прави да го съдите така. В крайна сметка той не пише директно на вас, има други които трябва да четат и да се учат а вие сега едно че не минавате по моста и друго че пречите на минаващите. спрете се

ако не ви харесва това или онова не го четете, а аз като гледам вие повече и от мене го следите тоя дядка.

а ако си търсите с кой да се заядете ами идете на фитнес.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 месеца по късно...
  • Потребител

Търся си книгата, за да си я купя, но не мога да я намеря...Дотогава става и онлайн издание(което също търся), май имаше в някой сайт...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Le Petit Champollion illustrе'

51E8GW72KCL._SL500_AA240_.jpg

"Малкият илюстрован Шамполион" на Кристиан Жак - чудесно научно-популярно ръководство за писане на йероглифи от ерудиран веселяк за любопитни идиоти. Обожавам тази книжка, като ученик си загубих много време да рисувам тръстики, лъвчета и пчелички :)

Иначе съм фен на "Папирусът не расте на скала" и на малката зелена "Митология на древния Египет" с описанието как точно Изида вдъхнала живот на мумията на Озирис - изданията от осемдесетте години. А от "Книга на мъртвите" в главата ми останаха само тия възхитителни стихове:

"Здравей, о, мое сърце!

Здравейте, о, мои вътрешности!"

Ди анх ми Ре джет ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • 9 years later...
  • Потребител

  някой   чел ли е книгата на мъртвите трета част ?

казват че  там пишело как шаман можел да прехвърли дух в друго човешко тяло .  

аз я намерих в електронен вариант , но там не можах да намеря точно този абзац .

някой чел ли я е ?

https://books.google.bg/books?id=K1M0gVKYbzQC&pg=PA34&dq=%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%B0+%D0%BD%D0%B0+%D0%BC%D1%8A%D1%80%D1%82%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5+%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%B0+%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B0&hl=bg&sa=X&ved=0ahUKEwj8xOTb3Z7mAhWWQkEAHQcHBXsQ6wEITzAF#v=onepage&q=%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%B0%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%BC%D1%8A%D1%80%D1%82%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5%20%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%B0%20%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B0&f=false

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...